Üniversitemiz 3. Oldu

Kategori : Bilim, Genel - Etiketler : - Tarih : 24 Nisan 2017

Üniversitemiz; akademisyenlerimizin yanında öğrencilerimizin de TÜBİTAK’tan almış oldukları projelerle Ar-Ge noktasında büyük başarılar elde ediyor.

Son yıllarda üniversitemiz öğretim üyelerinin kurum dışından (TÜBİTAK, IPA, diğer kurumlar vs.) almış oldukları proje sayılarındaki hızlı artış devam ediyor. Ar-Ge ve inovasyon kültürünü benimseyip geliştiren üniversitemiz, bu başarıyı öğrencilerimize de aktarmayı temel amaçlardan biri olarak görüyor.

Ülkemizin 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmasında önemli yapı taşlarından biri olan Ar-Ge kültürünün oluşturulması ve yaygınlaştırılması kapsamında Lisans düzeyinde öğrencilerimize proje yazdırmayı ve yürütmeyi benimseyen üniversitemiz, akademisyenlerimizin danışmanlığında lisans öğrencilerimizle yazmış oldukları ve TÜBİTAK’ın desteklediği Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı (2209 A) projelerinde büyük başarı elde etti.

Üniversitemizin bir önceki yıl Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı “2209 A” kapsamında TÜBİTAK tarafından 6 projesi desteklenmiş iken bu yıl Üniversitemiz çok büyük bir başarı göstermiş ve TÜBİTAK tarafından kabul edilerek desteklenen proje sayısı % 350 artarak 21 projeye çıkmıştır.

TÜBİTAK tarafından bu yıl desteklenen projelerde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bütün üniversiteler arasında projesi en çok kabul edilen 3. üniversite olma başarısını elde etti.

Bu başarıdan dolayı Dekanlarımızı, öğrencilerimize danışmanlık yapan öğretim elemanlarımızı ve esas başarının sahibi olan sevgili öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Basın-Yayın, Enformasyon ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü