Üniversitemiz ve KOSGEB Arasında Protokol İmzalandı

Kategori : Genel, Rektörlük - Etiketler : - Tarih : 27 Nisan 2017

Üniversitemiz ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Başkanlığı (KOSGEB) Rize Müdürlüğü arasında Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleşen protokol imza törenine Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, KOSGEB Rize Müdürü Mustafa KURT, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İstiklal Yaşar VURAL ve Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER katıldı.

İmzalanan protokol hakkında bilgi veren Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, 11-14 Mayıs ve 25-28 Mayıs tarihlerinde Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi tarafından Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin düzenleneceğini ve bu eğitimi başarı ile tamamlayan kursiyerlere KOSGEB Rize Müdürlüğü tarafından sertifika verileceğini belirtti. Üniversite olarak girişimcilik ve yenilik ile ilgili çalışmalara ağırlık verdiklerini vurgulayan Rektörümüz, bu protokol çerçevesinde önümüzdeki yıllar içerisinde yine girişimcilik ile ilgili eğitim faaliyetlerinin yapılacağını söyledi. Ayrıca, bu protokoldeki amacın girişimcilik ekosisteminin büyüyüp gelişmesine katkı sağlamak olduğunu sözlerine ekleyerek protokolün hayırlı olmasını diledi.

KOSGEB Rize Müdürü Mustafa KURT ise Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile imzaladıkları eğitim protokolünden duyduğu memnuniyeti dile getirerek protokolün hayırlı olmasını diledi.