Üniversitemiz Sporcularından Büyük Başarı

Kategori : spor - Etiketler : - Tarih : 03 Mayıs 2017

Türkiye Üniversiteler Arası Güreş Şampiyonasında sporcularımız Türkiye Şampiyonluğu, ikincilik ve üçüncülük elde ederek üniversitemize ve ilimize büyük gurur yaşattılar.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ev sahipliğinde 25-27 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılan şampiyonada grekoromen stilde üniversitemiz sporcularından 80 kiloda Ömer GAVUZ Türkiye Şampiyonu oldu. Müsabakalarda 85 kiloda sporcumuz Salih AYDIN ikincilik, 75 kiloda Muhammet Mustafa ARABOĞLU ise üçüncülük elde etti. Takım halinde 48 üniversite arasında üniversitemiz 28 puanla Türkiye beşincisi oldu.

Mücadelelerin ardından Rize’ye dönen sporcular, Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulumuz Müdürü Prof. Dr. Aslan KALKAVAN, Üniversitemiz SKS Daire Başkanı Mustafa ÇAKIR, Okt. İmdat ÇAKIR   öncülüğünde Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ı ziyaret ettiler.

Heyeti makamında kabul eden Rektörümüz, gösterdikleri başarı dolayısıyla sporcuları kutladı ve Üniversite yönetimi olarak desteklerinin her zaman süreceğini belirtti. Görüşmede Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER de hazır bulundu.