Üniversitemizde Şarkı Yarışması Düzenlendi

Kategori : Etkinlikler, Genel - Etiketler : - Tarih : 17 Mayıs 2017

Üniversitemiz Kariyer ve Kişisel Gelişim Topluluğu tarafından düzenlenen 2. Şarkı Yarışması “Üniversiteli Mikrofonlar” sloganıyla Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Üniversitemizden sesine ve yorumuna güvenen 16 öğrencinin performans sergilediği yarışma, Üniversitemiz Genel Sekteri Adnan ER, Şef Öğr. Gör. İrfan ÇALIK ve yöresel sanatçı Gökhan BİRBEN’in jüriliğinde gerçekleşti.

Yaklaşık üç saat süren yarışmada, jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda, “Bu Akşam” adlı parçayı seslendiren İslam MERAL birinci, “Seni Unutmaya Ömrüm Yeter Mi?” adlı parçayı seslendiren Ökkeş Emre DELİGÖZ ikinci ve “Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme” adlı türküyü seslendiren Seda HAMZAOĞLU üçüncü oldu.

Farklı tarzda şarkıların seslendirildiği yarışmada,  “Cozurtan İkizler”  Caner ve Tamer KARATAŞ’ın renkli sunumu ve programın sonunda sahneye davet edilen Gökhan BİRBEN’in seslendirdiği parçayla salonda bulunanlar keyifli ve eğlenceli bir akşam geçirdi.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER, Öğr. Gör. İrfan ÇALIK ve sanatçı Gökhan BİRBEN takdim etti. Yarışmada birinciye yarım, ikinciye çeyrek, üçüncüye gram altın hediye edildi.