Rektörümüz Kafkasya Üniversiteler Birliğinin Eğitim Fuarına Katıldı

Kategori : Toplantı, Ziyaretler - Etiketler : - Tarih : 22 Mayıs 2017

13 Ülkeden 180 Üniversitenin katılımıyla oluşan Kafkasya Üniversiteler Birliği 19-21 Mayıs tarihleri arasında Kazakistan’ın en önemli şehirlerinden biri olan Almatı’da eğitim fuarı düzenledi.

Türkiye’den birçok üniversitenin Rektör veya Rektör Yardımcısı seviyesinde temsil edildiği fuara Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN da katıldı. Kafkasya Üniversiteler Birliği heyeti eğitim fuarı için gittikleri Almatı’da önce Almatı Türkiye Başkonsolosu Rıza Kağan YILMAZ’ı ziyaret ettiler. Ziyarette Rektörümüz Başkonsolosa Üniversitemiz şiltini takdim etti. Heyet daha sonra Kazakistan’ın en büyük ve en önemli üniversitesi olan Uluslararası El-Farabi Üniversitesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN El-Farabi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galımkayır MUTANOV’a Üniversitemiz şiltini takdim etti. Ziyaret esnasında El-Farabi Üniversitesi Rektörü ve Rektör Yardımcıları ile bir toplantı düzenlendi ve toplantıda üniversiteler arasındaki ikili iş birliği imkânları konuşuldu.

Daha sonra Yabancı Diller ve Mesleki Kariyer Üniversitesi ziyaret edildi ve Rektör Prof. Dr. Sabri HİZMETLİ ile görüşme yapıldı. Bu görüşmede de 18 yıldır Kazakistan’da hizmet eden Rektör Prof. Dr. Sabri HİZMETLİ ile Türkiye ile Kazakistan arasında eğitim alanında nelerin yapılabileceği ve nelerin yapılması gerektiği gibi konular üzerinde değerlendirmeler yapıldı. Fuar çerçevesinde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ile Yabancı Diller ve Mesleki Kariyer Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri HİZMETLİ ikili iş birliği anlaşması imzaladı.