Üniversitemizde Türk Halk Oyunları Şenliği Gerçekleşti

Kategori : Etkinlikler, Genel - Etiketler : - Tarih : 24 Mayıs 2017

Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile Türk Halk Oyunları Topluluğu tarafından düzenlenen, “Yöre Yöre Anadolu” temalı Türk Halk Oyunları Şenliği, Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Genel Sanat Yönetmenliğini Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serkan HACICAFEROĞLU’nun üstlendiği gösteride, ülkemizin farklı yörelerine ait halk oyunları sergilendi. Tamamı Üniversitemiz öğrencilerinden oluşan Halk Oyunları Ekibi yaklaşık bir saat süren programda, horon, halay, zeybek ve modern dans gösterisi ile izleyenleri kendilerine hayran bıraktı.

Gösteri sonunda bir konuşma gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, çok kısa bir sürede yedi renk, tek yürek Türkiye’nin mozaiğinin sergilendiği böyle bir geceyi hazırlayan başta Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serkan HACICAFEROĞLU olmak üzere emeği geçen tüm öğrencilere, teşekkür etti ve farklılıklarımızın en büyük zenginliğimiz olduğunu ifade ederek konuşmasını tamamladı.

Etkinliğin sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN günün anısına Yrd. Doç. Dr. Serkan HACICAFEROĞLU’na plaket ve çiçek takdim etti.

Video için tıklayınız.