Üniversitemiz ve ÇAYKUR Arasında Protokol İmzalandı

Kategori : Genel, Rektörlük - Etiketler : - Tarih : 25 Mayıs 2017

Üniversitemiz ile Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) arasında, bölgesel kalkınmayı desteklemeye, katma değer oluşturmaya, Ar-Ge’ye ve yenilikçiliği artırmaya yönelik çalışmalar yapılması kapsamında karşılıklı İşbirliği Çerçeve protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleşen protokol imza törenine Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat SÜTLÜOĞLU, ÇAYKUR Genel Müdür Yardımcısı Süleyman PINARBAŞ, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali BİLGİN, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER ve Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih SEYİS katıldı.

İmza töreninde bir konuşma gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, ilimizin ve ülkemizin önemli bir değeri ve milli markamız olan çayın Üniversitemiz için en önemli araştırma konularından birisi olduğunu ifade ederek “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak biz çay konusundaki her araştırmayı destekliyoruz. Bugün imzaladığımız protokolle beraber bu işi resmi bir formata dönüştürmüş olacağız.” dedi. Protokolün ilimize, ülkemize katma değer olacak çalışmaların yapılmasında tetikleyici olması temennisinde de bulunan Rektörümüz, hayırlı olmasını diledi.

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat SÜTLÜOĞLU ise Üniversitelerin şehirlere sosyal ve kültürel katkılarının yanında ekonomik olarak da diğer kuruluşlardan daha fazla katkı sağladığını ifade ederek, “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi yapmış olduğu çalışmalarla ilimize önemli katkılarda bulunmaktadır. Çay ile ilgili her türlü çalışmada iç içe olacağımız işbirliği protokolü de bu yolda atılmış bir adımdır. Rektörümüze bu fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Üniversitemiz ile ÇAYKUR arasında yapılan İşbirliği Çerçeve protokolü kapsamında, işbirliği, bilgi transferi ve ‘Üniversite-Sanayi Etkileşimli’ projeler geliştirme çalışmaları yapılması planlanıyor.