Rektörümüz Kahvaltılı Toplantıda Lise Müdürleri ve Rehber Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Kategori : Toplantı - Etiketler : - Tarih : 07 Temmuz 2017

Tercih dönemi öncesi Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN tertip ettiği kahvaltılı toplantıda Rize genelinde eğitim veren temel lise müdürleri, idareciler ve rehber öğretmenlerle bir araya geldi.

Sosyal Tesisimizdeki program Üniversitemiz tanıtım filminin gösterimi ile başladı.

Programda bir konuşma yapan Rektörümüz, Üniversitemizin bölümleri, akademik kadrosu, bilimsel çalışmaları, imkânları ve gerçekleştireceği projeleri hakkında kapsamlı bilgiler verdi. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin kaliteli bir eğitim için gerekli olan tüm donanım ve altyapıya sahip olduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, katılımcılara seslenerek, ülkemizin donanımlı insan ihtiyacının giderilmesinde öğretmenlerin büyük sorumluluk taşıdığını, ortaöğretim kurumlarından mezun olan öğrencilerin doğru tercih ve yönlendirmeyle başarıya kolaylıkla ulaşacağını belirtti. Rektörümüz konuşmasını, pek çok açıdan yeterli olanaklara sahip, geleceğe emin adımlarla yürüyen kurumumuzun hem nicelik, hem de nitelik olarak bugün çok önemli bir noktaya geldiğini, her yıl öğrenci sayısını daha da artıran Üniversitemizin gelişerek büyüdüğünü ve aile sıcaklığındaki Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi çatısı altında eğitimcilerin de bilinçlendirmesi ile birlikte ilimiz genelinde eğitim gören öğrencileri de görmek istediklerini kaydederek tamamladı.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN ile Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER’in de katıldığı toplantı, katılımcılardan yöneltilen soruların Rektörümüz tarafından cevaplandırılması ile sona erdi.