Rektörümüz TÜBİTAK Başkanını Ziyaret Etti

Kategori : Ziyaretler - Etiketler : - Tarih : 20 Temmuz 2017

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN beraberinde Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ ve ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat SÜTLÜOĞLU ile birlikte TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif ERGİN’i makamında ziyaret etti.

Projelerden sorumlu olan TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erol ARCAKLIOĞLU’nun da hazır bulunduğu görüşmede, TÜBİTAK tarafından bu yıl desteklenen öğrenci projelerinde bütün üniversiteler arasında projesi en çok kabul edilen 3. üniversite olma başarısını elde eden Üniversitemizin, proje konusuna özel önem verdiğine değinen Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, bölgenin en önemli ticari ürünü olan çay konusunda da öne çıkmak istediklerini ve Üniversitemizin ÇAYKUR ile birlikte çalışma grupları oluşturarak konu hakkında birtakım çalışmalar yaptığını belirtti. Rektörümüz, kendilerini makamında ağırlayan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif ERGİN’e teşekkür ederek TÜBİTAK’tan projeler konusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek beklediklerini ifade etti.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif ERGİN de, 2015 ve 2016 yılında desteklenen proje sayısı itibariyle Türkiye’deki üniversiteler arasında büyük başarı gösteren Üniversitemizin Ar-Ge başarılarının artarak devam etmesi temennisinde bulundu.