Üniversitemiz Sahil Dolgusu Başladı

Kategori : Rektörlük - Etiketler : - Tarih : 31 Temmuz 2017

Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrencilerine sosyal, sportif ve rekreasyon alanları kazandıracak ve Üniversitemizin çehresini değiştirecek projelerden biri olan Sahil Dolgu Alanı (Batı Park) projesinde ihale süreçleri tamamlandı.

Üniversitemiz Rektörlüğü ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımlar Genel Müdürlüğü arasında imzalanmış olan yapım protokolü çerçevesinde ilgili Genel Müdürlük tarafından Üniversitemizin önünde yapılacak olan sahil dolgusunun ihalesi 10.05.2017 tarihinde yapıldı. İhaleyi Ederay İnş. Taah. San. ve Tic. A.Ş. isimli firma aldı. Yaklaşık olarak 134 dönüm araziyi kapsayan dolgu projesinde ihaleyi alan firmaya Üniversitemiz tarafından yer teslimi yapıldı ve firma ilgili alanda şantiyesini kurarak dolgu çalışmalarına başladı. Üniversitemizin hemen önünde yapılacak olan sahil dolgusu 500 günde tamamlanacaktır.

Üniversitemize ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere katkısı ve desteği olan herkese teşekkür ederiz.

Basın-Yayın, Enformasyon ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü