Üniversitemiz Fakülte Camii İnşaatı Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Kategori : Genel - Etiketler : - Tarih : 04 Ağustos 2017

Pazar Kur’an ve Cami Hizmetleri Eğitim Kültür Derneği tarafından Üniversitemiz Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Pazar Yerleşkesinde yapılacak olan Fakülte Camii inşaatı için temel atma töreni gerçekleştirildi.

Törene, Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Ardeşen Kaymakamı Emrah YILMAZ, Pazar Belediye Başkanı Ahmet BASA, Rize İl Müftüsü İsmail YALÇIN ve Pazar İlçe Müftüsü Mustafa DÜZGÜNEY katıldı.

Üniversitemiz Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi kampüsünde gerçekleştirilen tören Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Pazar İlçe Müftüsü Mustafa DÜZGÜNEY’in açılış konuşması ve Rize İl Müftüsü İsmail YALÇIN’ın duasıyla devam eden tören, Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, İlçe Belediye Başkanı Ahmet BASA ve protokol eşliğinde temel atma işlemi ile devam etti.

Temel atma töreninin ardından protokol üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN öncülüğünde Üniversitemiz Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin sera ve bitkilendirme çalışmalarının yapıldığı uygulama bahçelerini inceleyerek Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Fatih SEYİS’in makamında bir süre sohbet etti.

17×25 m ebatında, iki kat halinde olacak olan caminin dört yıl içerisinde bitirilmesi ve alt katında hem çeşitli sosyal mekânlar, hem de 4-6 yaş Kur’an Kursu olması planlanmaktadır. Tamamlandığında hem Üniversitemiz Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi akademik, idari personeli ve öğrencilerine hem de mahalle halkına hizmet verecektir.