Üniversitemizde Staj Yapan Gürcü Öğrenciler Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kategori : Ziyaretler - Etiketler : - Tarih : 18 Ağustos 2017

Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde staj yapmak amacıyla Gürcistan Tiflis Devlet Tıp Üniversitesinden gelen öğrenciler, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ı ziyaret etti.

Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde radyoloji, onkoloji, jinekoloji, göz, kalp vb. alanlarda staj eğitimi görmek için gelen öğrencileri ve Tiflis Tıp Üniversitesi Öğretim Elemanı Dr. Mzia TSİKLAURİ’yi Rektörlük Toplantı Salonu’nda ağırlayan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, öğrencilerin, eğitim hayatında önemli bir yeri olan staj dönemini Üniversitemizde geçirecek olmalarından dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

Rektörümüz, Üniversitemize Gürcistan’dan gelen çok sayıda uluslararası öğrencimiz olduğunu da belirterek, “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak bu öğrencilerimizi ülkelerinin, ailelerinin bizlere emaneti olarak görüyoruz ve bu anlayışla hareket ediyoruz. İyi bir eğitim almaları ve mezuniyetten sonra ülkelerinde iyi bir hizmet etmelerini arzu ediyoruz.” dedi.

Rektörümüz, iki ülke arasındaki işbirliğinin bugün olduğu gibi gelecekte de sağlam bir şekilde devam edeceğini ifade ederek sözlerini tamamladı.

Dr. Mzia TSİKLAURİ, üniversiteler arasındaki işbirliğinin artması noktasında göstermiş olduğu katkı ve gayretlerden dolayı Rektörümüz nezdinde Üniversitemize teşekkür etti.

Öğrenciler ise Rize’de bulunmaktan ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde staj görmekten mutlu olduklarını belirterek kendilerine sunulan eğitim fırsatları dolayısıyla başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN olmak üzere Üniversitemiz, Tıp Fakültesi, hastane yönetici ve personeline teşekkür ettiler.

Ziyaret karşılıklı hediye takdimi ve günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.