Rektörümüz Kuzey Osetya Devlet Üniversitesi ile Mevlana Anlaşması İmzaladı

Kategori : Genel - Etiketler : - Tarih : 18 Ağustos 2017

Üniversitemiz ve Kuzey Osetya Özerk Cumhuriyeti’nin önde gelen üniversitelerinden biri olan Kuzey Osetya Devlet Üniversitesi arasında ikili işbirliğini geliştirmek amacıyla anlaşma imzalandı.

Birtakım anlaşmalar gerçekleştirmek üzere yurt dışına çıkan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini gerçekleştirmeyi amaçlayan Mevlana Değişim Programı kapsamında, Kuzey Osetya Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alan OGOEV ile Mevlana Anlaşması ve İkili İşbirliği Protokolü imzaladı.

İmzalanan anlaşmalar kapsamında karşılıklı olarak öğrenci ve akademisyen değişiminin yanında, yapılabilecek ikili ve çoklu bilimsel proje ve çalışmalar üzerinde de ortak işbirliğinin ele alındığı bir görüşme gerçekleştirildi.

Üniversitemizin akademik gelişiminin yanı sıra uluslarasılaşması sürecine de katkıda bulunan ve farklı kültürlerin kaynaşmasına imkân sağlayan anlaşma 2022 yılına kadar yürürlükte olacak.