Kurban Bayramı Dolayısıyla Üniversitemizde Bayramlaşma Töreni Gerçekleştirildi

Kategori : Etkinlikler, Genel - Etiketler : - Tarih : 05 Eylül 2017

Üniversitemiz Sosyal Tesiste düzenlenen programda Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İstiklâl Yaşar VURAL, Prof. Dr. Ali BİLGİN ve Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER törene katılanları kapıda karşılayarak bayramlarını kutladı.

Üniversitemizin akademik ve idari personelinin katıldığı törende Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN bir konuşma yaptı. Konuşmasında Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN:

‘Sözlerime başlarken hepinizin Kurban Bayramını kutlar, bayramın başta sizler ve aileniz olmak üzere ülkemize, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa barış, mutluluk ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.

Artık yeni bir eğitim öğretim döneminin başlangıcındayız. Sizlerin dinlenmiş olması, moral ve motivasyonunun yerinde olması, yeni dönem için çok önemlidir. Eğitim öğretimin kaliteli olması için önemlidir.

Bir kurumun başarısı kurumdaki personellerin kendilerini kuruma ait hissetmeleri, kurumla personel arasındaki bağın kuvvetli olması, kısacası Rektöründen, dekanına, müdürüne, öğretim elemanına, güvenlik görevlisine ve temizlik elemanlarına varıncaya kadar tüm personelin kurumu sahiplenmesiyle doğru orantılıdır. Ben bu anlamda sizlere teşekkür ediyorum. Sizler bu güne kadar üniversiteyi kendi eviniz gibi gördünüz, üniversitedeki öğrencileri kendi çocuklarınız gibi kabul ettiniz. Bundan sonra da aynı duygularla hareket etmenizi, bu şekilde Üniversiteyi sahiplenerek Sayın Cumhurbaşkanımızın ismine yaraşır bir üniversite oluşturmak için gayret göstermenizi arzu ediyorum’ dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman ayrıca dünyanın çeşitli yerlerinde zulüm gören Müslümanlarla ilgili olarak da şunları ifade etti:

‘ Bu Kurban Bayramına biz Müslümanlar çok üzüntülü ve mahzun girdik. Bir tarafta Suriye ve Iraktaki çatışmalar ve insanlık dramları, bir tarafta da Arakan’daki, Myanmar’daki çatışmalar ve insanlık dramları ve bir de ülkemizde yaşanan terörle mücadele. Terörle mücadelede şehit olan genç yaşlı insanlarımız. Bunların hepsi bizlerin bayramı bayram gibi karşılamamızı engelleyen gelişmeler olmuştur. Biliyorsunuz Arakan ’da binlerce Müslüman vahşice katledildi. Maalesef Birleşmiş Milletler ve dünya bu katliama sessiz kaldı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kızılay ve AFAD gibi kurumlarıyla buradaki Müslüman kardeşlerimizin yanında yer aldı. Biliyorsunuz Türkiye milli gelire oranla en fazla dışarıya yardım yapan ülkedir. Çünkü biz büyük bir millet ve büyük bir devletiz. Bu bayramın başta Miyammar’daki kan ve gözyaşı olmak üzere, Suriye’deki ve dünyanın değişik yerlerindeki kan ve gözyaşının sona ermesine, Ülkemizdeki terörün sona ermesine, dünyaya barış ve huzurun gelmesine de katkı sunmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin Kurban Bayramını bir kez daha kutluyor, bayramın sizlere, ülkemize ve insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum’ dedi.

Program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.