Sri Lanka’nın Ankara Büyükelçisi Rektörümüzü Ziyaret Etti

Kategori : Ziyaretler - Etiketler : - Tarih : 08 Eylül 2017

Sri Lanka’nın Ankara Büyükelçisi Pakeer Mahideen AMZA, Sri Lanka Çay Kurulu Tanıtım Direktörü Hasitha De ALWİS, Sri Lanka’nın Türkiye Fahri Konsolosu Atilla ATAMAN,  Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz, her yıl gelişerek daha da büyüyen Üniversitemizin bölümleri ve birimleri ile değişim programları hakkında bilgiler verdi. Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Sri Lanka’daki üniversiteler ile Üniversitemiz arasındaki işbirliği imkânlarının değerlendirilmesinin gerekliliğini vurguladı. Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER’in hazır bulunduğu görüşmede ayrıca, iki ülkenin çay sektörü ele alındı. Ürün konusunda uzman kişilerin görüşlerini aktaracağı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan bilimsel çalışmalarda Sri Lanka’dan sektör temsilcilerini de Üniversitemizde ağırlamaktan memnun olacaklarını kaydetti.

Büyükelçi Pakeer Mahideen AMZA, Türkiye’deki çay üretiminin geliştirilmesi konusunda Sri Lanka olarak istekli olduklarını vurguladı.

Ziyaret sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN günün anısına Büyükelçi Pakeer Mahideen AMZA’ya hediye takdim etti.