Üniversitemiz Heyeti İspanya’daki 29. Eğitim Konferansı ve Fuarı’na Katıldı

Kategori : Bilim, Genel, seminer, Ziyaretler - Etiketler : - Tarih : 15 Eylül 2017

Avrupa Uluslararası Eğitim Birliği (EAIE) tarafından organize edilen ve Avrupa’nın en büyük yükseköğretim konferansı ve fuarı olan 29. Eğitim Konferansı ve Fuarı bu yıl 12-15 Eylül 2017 tarihleri arasında İspanya’nın Seville şehrinde düzenlendi. Bu yıl ki teması “kültürlerin mozaiği” olan fuarda Avrupa ülkelerinin yanı sıra Arjantin, Avustralya, Malezya, Peru, Rusya, Yeni Zelanda, Hong Kong ve Güney Kore dahil 53 ülkeden 242 kurum ve 5000’i aşkın katılımcı yer aldı.

Kurumların hizmetlerini ve ürünlerini sergilediği ve aynı zamanda ikili işbirliği yapma fırsatını yakaladığı fuarda yükseköğretimin uluslararasılaşması konusunda mümkün olabilecek gelişmelere katkı sağlandı. 1989’dan beri düzenlenen fuarın en temel stratejisi yükseköğretimin uluslararasılaşmasıdır.

Üniversitemizi temsilen Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, Genel Sekreterimiz Adnan ER ve Erasmus Kurum Koordinatörümüz Uzm. Ozan SELCİK 30’u aşkın kurumla Erasmus, ikili işbirliği ve ortak projeler hakkında görüşmeler gerçekleştirdi. Ayrıca fuarda üniversiteler için yazılımlar, e-öğrenme teknolojileri, uluslararasılaşma stratejileri ve uluslararası öğrenci temini gibi konularda da ilgili katılımcı kurumlarla da görüşmeler gerçekleştirildi.