Rektörümüz Başkanlığında Akademik Kurul Toplantıları Yapıldı

Kategori : Toplantı - Etiketler : - Tarih : 21 Eylül 2017

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN başkanlığında Akademik Kurul Toplantıları gerçekleştirildi.

Akademik Kurul Toplantılarının ilki Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Dekan Prof. Dr. Gökhan ABAY ve akademik personel katıldı.

Bir diğer Akademik Kurul Toplantısı İlahiyat Fakültemizde gerçekleşti. Toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Dekan Prof. Dr. Salih Sabri YAVUZ ve öğretim üyeleri katıldı.

Ardından, Su Ürünleri Fakültesi Toplantı Salonu’nda Akademik Kurul Toplantısı yapıldı. Rektörümüz başkanlığındaki toplantıya Dekan Prof. Dr. Cemalettin ŞAHİN ve akademik personel katıldı.

Gerçekleştirilen Akademik Kurul Toplantılarında birer konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, ilk olarak, Üniversitemiz 2017-2018 Akademik Yılı’nın tüm akademik, idari personel ve öğrenciler için hayırlı geçmesi temennisinde bulundu.

Üniversitelerin insan yetiştiren ve toplumdaki nitelikli insanları oluşturan kurumlar olduğunun altını çizen Rektörümüz: “ Ön lisans, lisans ve lisansüstünde eğitim kalitesini artırmak ve akademik çalışmalara önem vermek bütün akademik ve idari personelin önceliği olmalıdır. Öğrenciler milletin emaneti olarak görülmeli, elden geldiği kadar onlara yardımcı olunmalı ve yol gösterilmelidir. Bu doğrultuda bizler sorumluluğumuzun bilincinde olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız; ülkesiyle, geçmişiyle, medeniyetiyle, tarihiyle, kültürüyle barışık, yeniliğe açık, geleceği şekillendirmek isteyen, dünyaya açık hedefleri olan, değişime ayak uyduran gençler yetiştirmektir. ” dedi.

Geçtiğimiz eğitim-öğretim döneminin analizlerinin yapılarak yeni yol haritalarının çizildiği Akademik Kurul Toplantılarında ayrıca, Üniversitemizin kurumsal yapısı, 2017-2018 Akademik yılı içerisinde yapılması amaçlanan bilimsel çalışmalar da ele alındı.