Öğretim Üyelerimiz Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Akademik Yıl Açılış Toplantısına Katıldı

Kategori : Akademik - Etiketler : - Tarih : 27 Eylül 2017

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde, bu yıl ikincisi düzenlenen “2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni”ne, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ile beraberinde Üniversitemiz Öğretim Üyeleri ve öğrencilerimiz katıldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın da teşrifleriyle YÖK himayesinde gerçekleşen törene, YÖK Başkanı Sayın Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ,  ilgili Bakanlar, ilgili Kurum Başkanları, Büyükelçiler, devlet protokolünden birçok kişi ve tüm üniversite rektörlerinin yanı sıra üniversiteleri temsilen belli sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Törende, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve YÖK Başkanı Sayın Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ birer konuşma gerçekleştirdi.

Törene, Üniversitemizden Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN başta olmak üzere Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Yeşil DUYMUŞ, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Ferhat KALAYCI, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Avni UYDU, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Fatih İSLAMOĞLU ve öğrencilerimiz katıldı.

Törenle ilgili değerlendirmede bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, yükseköğretime ilişkin önemli konulara değinildiğini ifade ederek,  “Yeni düzenlemelerle birlikte umuyorum ki üniversitelerimiz ulusal ve uluslararası alanda çok daha güçlü bir konuma geleceklerdir.” dedi.

Tören sonunda Rektörümüz, Öğretim Üyeleri ve öğrencilerimiz Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni gezdiler.