Diş Hekimliği Fakültesi Binamızın Temeli Törenle Atıldı

Kategori : Genel, Kutlama - Etiketler : - Tarih : 23 Ekim 2017

Yapımı Üniversitemiz tarafından üstlenilen Diş Hekimliği Fakültemiz binası için temel atma töreni gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen temel atma törenine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati YAZICI, Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, Rize Milletvekilleri Hasan KARAL ile Hikmet AYAR, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Ak Parti Rize İl Başkanı Muhammet AVCI, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Başkanı Nusret BAYRAKTAR, Rize İl Genel Meclis Başkanı Mehmet KAZANCI, Rize İl Emniyet Müdürü Altuğ VERDİ, Rize İl Jandarma Komutanı Albay Hakan DEDEBAĞI, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati YAZICI, Rize Milletvekili Hasan KARAL, Üniversitemiz Geliştirme Vakfı Başkanı Nusret BAYRAKTAR törende yaptıkları konuşmalarda Türkiye’de özellikle sağlık alanında gerçekleştirilen atılımlardan söz ederek hayata geçirilen icraatların merkezinde her zaman insan olduğunu söylediler. Ayrıca, temeli atılan Diş Hekimliği Fakültemizin de başta Üniversitemiz olmak üzere ilimize, ülkemize hayırlı olmasını temenni ettiler.

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ise konuşmasında, Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesinin kuruluşundan bu güne kadar hep zor fiziki şartlarda sağlık hizmetini ve eğitimini sürdürdüğünü, bu zorluklara rağmen ilimiz ve bölgemiz insanın sorunlarını çözme noktasında çok önemli işler yaptığını söyledi. Yeni fakülte binamız ile ilgili detaylı bilgiler veren Rektörümüz: “25.000 metrekare kapalı inşaat alanına sahip olan bina 150 ünitli aklı bina olarak Sağlık Bakanlığının kalite standartlarına uygun bir şekilde planlanmıştır. Bina eğitim, hastane ve idari blok olmak üzere 3 kısımdan oluşmaktadır. Binada; 7 derslik, 9 adet laboratuvar, 80 ofis, 5 adet ameliyathane, yataklı servis, 12 adet muayene odası, tomografi, mr, ultrason ve röntgen odaları, konferans salonu, 1400 metrekare kapalı otopark, kütüphane, kantin, yemekhane, mescit gibi değişik bölümler bulunmaktadır. Diş Hekimliği Fakültemizin ünit sayısı toplamda 150 olmaktadır. Sözleşme bedeli KDV dahil 52 milyon TL dir. İhale süresi 740 gündür. Sizlerle birlikte atacağımız bu temel ile birlikte üniversitemiz açısından fiziki mekân anlamında çok önemli bir ihtiyacı da karşılamış olmaktayız. İnşallah 2 yıl sonra yine sizlerle birlikte bu binayı hizmete açmak da nasip olur.” ifadelerini kullandı.

Üniversitemizin altyapı ihtiyacını kısa zamanda karşılamayı, çağın gerekleriyle donatılmış, güçlü bir alt yapıya sahip, eğitim kalitesi yüksek tercih edilen bir üniversite oluşturmayı hedeflediklerini kaydeden Rektörümüz, Üniversitemizin gelişmesi ve büyümesinde büyük katkı ve destekleri olan başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere milletvekilleri, siyasiler ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfına teşekkür etti. Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, konuşmasını, İslampaşa Mahallesi Eski Taşlıdere Çay Fabrikasının yerinde temeli atılan Diş Hekimliği Fakültemizin Üniversitemiz ve ilimiz olmak üzere ülkemiz için hayırlara vesile olması temennisiyle tamamladı.

Tören, Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesinin hayırlı hizmetlere vesile olması için İlahiyat Fakültemiz Öğretim Görevlisi İmran ÇELİK’’in dua etmesi ve protokol üyeleri tarafından fakülte binasının ilk harcı için butona basması ile sona erdi.