Eğitim ve Araştırma Hastanemizde Bir İlk Daha Gerçekleşti

Kategori : Genel, sağlık - Etiketler : - Tarih : 04 Nisan 2014

Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir ilke daha imza atıldı.

Rize’de 54 yaşındaki Erol DUMAN’ın çay budarken kopan ayağı, Eğitim ve Araştırma Hastanemizde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. Süleyman TAŞ ve ekibi tarafından 10 saat süren başarılı bir mikrocerrahi operasyon ile eski yerine nakledildi.

Gerçekleştirdikleri ameliyat hakkında bilgiler veren Op. Dr. Süleyman TAŞ: ”Hastamızın ayak bileği önü seviyesinden kopan ayağının kemiklerini yerleştirdikten sonra, ayağın 4 ana damarını, 4 ana sinirini ve parmakları oynatan kirişlerini mikrocerrahi teknikle diktik. Hastamız ameliyatı geçireli 17 gün oldu, yerine naklettiğimiz ayağın kan dolaşımı, hissi ve hareketleri gayet iyi.” dedi. Türkiye’de mikrocerrahi merkezi ve bu konudaki uzman sayısının az olduğunu ifade eden Op. Dr. Süleyman TAŞ, söz konusu ameliyatı Rize’ de ilk kez yaparak bir ilke daha imza attıklarını söyledi.

Kopan ayağı ameliyat ile yerine dikilen Erol DUMAN ise, sağlığına kavuşmanın sevincini yaşadığını belirterek “Şu an ayağımı hissedebiliyorum. Doktoruma ve ekibine teşekkür ediyorum. Allah devletimizden razı olsun.” ifadelerini kullandı.