Üniversitemiz Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi İle Florence Nightingale Hastanesi Arasında İşbirliği

Kategori : Toplantı - Etiketler : - Tarih : 11 Şubat 2015

Üniversitemiz ile Florence Nightingale Hastanesini bünyesinde barındıran İstanbul Bilim Üniversitesi arasında sağlıkta insan gücü, ar-ge, bilimsel araştırma ve geliştirme konularında işbirliği protokolü imzalandı.

Üniversitemiz Senato Toplantı Salonu’ndaki imza törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, İstanbul Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çavlan ÇİFTÇİ, Tıp Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ekrem ALGÜN, Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Hasan TÜRÜT, Şişli Florence Nightingale Hastanesi Başhekimi Dr. Özay ÜNAL, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER, İstanbul Bilim Üniversitesi Genel Sekreteri İfakat ÖZTÜRK katıldı.

Protokol töreninde, gerçekleştirilen işbirliğinin her iki üniversiteye de büyük katkı sağlayacağına inandığını kaydeden Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, 2006 yılında kurulan Üniversitemizde Tıp Fakültemizin kısa sürede bölgede referans merkezi haline geldiğini ve bu olumlu tabloyu daha ileri bir boyuta taşımak amacıyla bir sağlık üniversitesi olan İstanbul Bilim Üniversitesi’nin sağlık alanındaki bilgi birikiminden istifade etmek istediklerini kaydetti. Rektörümüz: “Sizlerle bilgi paylaşımında bulunmak bizleri mutlu eder.” dedi.

İstanbul Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çavlan ÇİFTÇİ ise, her iki üniversitenin paydaş üniversite olmasından gurur duyduğunu belirterek bu işbirliği sayesinde hem eğitim hem de sağlık yönünden birçok başarılı çalışmaya imza atılacağına inandıklarını dile getirdi.

Konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ve İstanbul Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çavlan ÇİFTÇİ eğitim ve sağlık alanında yapılan işbirliği protokolünü imzaladı.

İmza töreni, Rektörümüzün mevkidaşına günün anısına Üniversitemiz şiltini takdim etmesi ile sona erdi.

Heyet daha sonra Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. Bu işbirliği protokolü her iki üniversite arasında teletıp ve telekonferans sistemiyle vaka tartışması, Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki hekim ve yardımcı sağlık personelinin Florence Nightingale Hastanesi’nde periyodik olarak alanlarıyla ilgili eğitim programlarına katılması, Florence Nightingale Hastanesi’nin Eğitim ve Araştırma Hastanemize hekim, hemşire ve tekniker desteği vermesi gibi hususları kapsamaktadır.