Binlerce Öğrenci Üniversitemizi Seçti

Kategori : Genel - Etiketler : - Tarih : 11 Eylül 2013

Üniversitemizin 2013-2014 akademik yılı kayıtları tamamlandı. Binlerce kişi tercihini Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nden yana kullandı.

Zorlu bir sınav maratonunun ardından üniversiteli olmanın heyecanını yaşayan öğrenciler, Üniversitemizde tüm kontenjanların tamamına yakınını doldurdu. Yeni eğitim-öğretim döneminde Üniversitemize yerleşenlerin sayısı ise yaklaşık 4000′e ulaştı.

Üniversitemiz, her yeni yılda artan öğrenci sayısıyla gücüne güç katmaya devam ediyor. Türkiye’nin çeşitli illerinden Rize’ye gelip yükseköğrenimini Üniversitemizde tamamlamak isteyen 3563 kişi kayıtlarını yaptırdı.

11.819 öğrencinin öğrenim gördüğü Üniversitemizde, yeni kayıtlar ve dikey geçişlerle birlikte öğrenci sayısı 15 bini aştı. %90 oranında doluluğun yaşandığı Üniversitemizde bu oranın ek kontenjanlarla daha da artması bekleniyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN: “Kayıtlarımız sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Aile sıcaklığı ortamındaki Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ni tercih eden arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyorum ve tüm öğrencilerimize yeni dönemde başarılar diliyorum.” dedi.