“Akademisyenlik: Kariyer Süreci Hakkında Bilgilendirme”

Kategori : Panel - Etiketler : - Tarih : 18 Mayıs 2015

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından organize edilen ve moderatörlüğünü Doç. Dr. Selami YANGIN’ın yaptığı “Akademisyenlik: Kariyer Süreci Hakkında Bilgilendirme” adlı panel yoğun bir katılımla Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Eğitim Fakültesi’nden birçok akademisyen ve öğrencinin katıldığı, yaklaşık iki saat süren panelde “Akademisyenler neler yapar, nasıl akademisyen olunur, yüksek lisans ve doktora yapmak için neler gereklidir, ÖYP ve YLSY programları nasıl işler, ALES neyi ölçer, nasıl çalışmak gerekir, yabancı dil ve mezuniyet ortalaması ne kadar önemlidir?” başlıkları Yrd. Doç. Dr. Bahadır NAMDAR, Arş. Gör. Dr. Seher YARAR KAPTAN, Arş. Gör. Alper GÜLAY, Arş. Gör. Hasan BAĞ, Arş. Gör. Numan BULUT ve Arş. Gör. Saadet BAYAR tarafından katılımcılara aktarıldı. Konuşmaların ardından panel ekibi izleyicilerden gelen soruları cevapladı.

Panel sonunda Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet KÜÇÜK, akademisyenlik ve kariyer hakkında düşüncelerini izleyicilerle paylaştı.