Gürcü Öğrenciler Stajlarını Üniversitemizde Tamamladı

Kategori : Duyurular, Genel - Etiketler : - Tarih : 21 Ağustos 2015

Gürcistan Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi’nden Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesine staj yapmak amacıyla gelen öğrenciler eğitimlerini başarıyla tamamladı.

Tiflis Tıp Üniversitesi Öğretim Elemanı Dr. Mzia TSİKLAURİ eşliğinde Teona KANASHVİLİ, Nino KERESELİDZE, Darejan SİKİNCHALASHVİLİ, Lile JANELİDZE, Teona TARİELADZE, Rusudan İARAJULİ, Gvantsa YOCHİSHVİLİ, Mariam KHACHATURİANİ, Pikria NİKOLEİSHVİLİ, Ana DZOLASHVİLİ, Mariam KHARAİSHVİLİ, Kristine DZNELASHVİLİ, Mehpara HASANOVA, Billura GAJİEVA ve Güldeniz COŞKUN olmak üzere toplam 15 öğrenci Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde radyoloji, onkoloji, jinekoloji, göz, kalp vb. alanlarda staj eğitimi gördü.

Tıp Fakültesinde düzenlenen törenle öğrencilere sertifikaları Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem ALGÜN tarafından verildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, öğrencilere eşlik eden Dr. Mzia TSİKLAURİ’ye de katkılarından dolayı teşekkür belgesi verdi.

Stajlarını tamamlayan öğrencilere seslenen Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN:  “Eğitim hayatınıza önemli katkı sağlayacak staj dönemini burada tamamlamış olmanızdan dolayı mutluluk duyuyoruz.” dedi. İki ülke arasındaki işbirliğinin bugün olduğu gibi gelecekte de sağlam bir şekilde devam edeceğini ifade eden Rektörümüz, Üniversitemizdeki uluslararası öğrenci profilinden de söz ederek yabancı uyruklu öğrenciler bazında 26 farklı ülke içerisinde en fazla Gürcistan’dan öğrenci bulunduğunu kaydetti. Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN stajlarını tamamlayan öğrencilere bundan sonraki süreçte başarılar dileyerek Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin kapılarının kendilerine her zaman açık olduğunu belirtti.

Dr. Mzia TSİKLAURİ ise Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek staj dönemi boyunca kendilerine gösterilen ilgi ve destek dolayısıyla başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN olmak üzere Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem ALGÜN’e, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hasan TÜRÜT ve öğrencilerin staj gördüğü kliniklerdeki hekimlere teşekkür etti.

Stajlarını tamamlayan öğrenciler de, stajlarını Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde staj yapmış olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. Rize’yi çok sevdiklerini belirten öğrenciler tekrar Rize’ye gelmek istediklerini söyleyerek Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN başta olmak üzere tıp fakültesi dekanlığı, hastane yönetici ve personeline teşekkür ettiler.