16. Paleontoloji-Stratigrafi Çalıştayı Üniversitemizde Gerçekleştirildi

Kategori : Çalıştay - Etiketler : - Tarih : 02 Kasım 2015

Üniversitemizin ev sahipliğinde Mühendislik Fakültesi tarafından “16. Paleontoloji-Stratigrafi Çalıştayı” düzenlendi.

Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve açılış konuşmalarıyla başlayan sempozyumda ilk olarak Düzenleme Kurulu adına Maden Tetkik Arama Ankara Genel Müdürlüğü’nden Doç. Dr. Huriye DEMİRCAN söz aldı. Doç. Dr. Huriye DEMİRCAN konuşmasında, Paleontoloji Çalışma Grubu (PÇG) tarafından planlanan toplantılar ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde düzenlenen çalıştayın kısa bir özetini katılımcılara anlattı.

Paleontoloji Çalışma Grubu Başkanı Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhittin GÖRMÜŞ açılış konuşmalarında; 16. sı Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen toplantının, bu güne kadar nerelerde ve nasıl düzenlendiği konusunda ve 16. sı düzenlenen PÇG Çalıştayının ana temasının “Paleontoloji ve Paleoekoloji” olduğundan bahsetti.

Oldukça geniş katılımlı bir sempozyuma ev sahipliği yapmaktan ve ülkemizin dört bir yanındaki üniversitelerde görev yapan değerli bilim insanlarını ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Çalıştayın 16. sının Rize’de düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti belirterek, tüm katılımcılara teşekkür ettiler.

Açılış konuşmalarının ardından Üniversitemiz Folklor Ekibi halk oyunları gösterisi sundu.

Ana teması Paleontoloji ve Paleoekoloji olan 16. Paleontoloji-Stratigrafi Çalıştayı bünyesinde 26-27 Ekim tarihlerinde 2 adet çağrılı konuşma, 6 farklı oturum bünyesinde 29 adet sözlü bildiri ve 10 adet poster bildiri sunuldu. Ayrıca 16. Paleontoloji-Stratigrafi Çalıştayı bünyesinde “Bilimsel Etik” konulu bir panel düzenlendi.

Çalıştaya Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan KARSLI, ülkemizin farklı üniversitelerinden 80 katılımcı,  akademisyenler ve öğrenciler katıldı.