5. Kariyer Günleri

Kategori : seminer - Etiketler : - Tarih : 04 Kasım 2015

Turgut Kıran Denizcilik Yüksekokulu tarafından 5. Kariyer Günleri düzenlendi. Üniversitemiz Turgut Kıran Denizcilik Yüksekokulu, 5. Kariyer Günleri kapsamında denizcilik camiasının seçkin şirketlerinden biri olan İDÇ Denizciliği ağırladı. Kariyer Günleri gerek sektörü tanıma, gerekse staj bulma açısından genç zabit adayları için büyük fırsat teşkil ediyor.

Oturuma İDÇ Denizciliği temsilen Personel Müdürü Kaptan Turgut ERTÜRK katıldı. ERTÜRK sözlerine okuldaki eğitimin, denizcilik örf ve adetinin çok iyi olduğunu ve gözle fark edildiğini söylemesiyle başladı. Kariyer Günlerinde olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren ERTÜRK, kısaca kendisini ve İDÇ’yi anlattı, sunum yerine soru-cevap şeklinde olmasının daha faydalı olduğunu söyleyen ERTÜRK, tanıtımı kısa tutarak, öğrencilerin merak ettiklerini sormasını istedi.

Sorulara cevaben, şirketin stajyer politikasından ve stajyere verilen önemden söz eden ERTÜRK; stajyerini muhafaza eden bir firma olduklarını belirtti ve gemideki performansı iyi olan stajyerlerle zabitlik ve kaptanlık hayatlarında mutlaka çalışmayı hedeflediklerini söyledi. ERTÜRK, toplantının sonlarına doğru genç denizcilere tavsiye ve öğütlerde bulundu. Gayet sıcak bir ortamda geçen oturum teşekkür plaketinin takdimi ve fotoğraf çekimiyle son buldu.