Kamuoyuna Duyuru

Kategori : Kamuoyu Duyurusu - Etiketler : - Tarih : 13 Ocak 2016

“Son günlerde, gelişen demokrasimizin nimetlerinden de yararlanılarak, ülkemizde terörizmin tırmandırılması yönünde sinsi ve planlı şekilde yürütülen hain eylemler hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Bugüne dek milletimiz, varlığını, milli birlik ve bütünlüğünü hedef alan her türlü tehlike karşısında bütünleşerek tüm olumsuzlukları ve güçlükleri aşmasını bilmiştir. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Senatosu olarak, failinin etnik, dini, mezhepsel veya ideolojik kökenine, amacına, hedefine, kurbanlarının kimliğine, zamanlamasına ve diğer ayrımlarına bakmadan her türlü terör eylemini herhangi bir kayıt düşmeden, hangi adresten gelirse gelsin, ilkesel olarak reddediyor ve lanetliyoruz.

Giderek yoğunlaşan terör saldırıları ile karşı karşıya kalan ve bu saldırıların arkasındaki terör örgütleriyle mücadele eden güvenlik güçlerimizin yanında olduğumuzu belirtiyor; Devletimizin, vatandaşlarını savunma görevini ve insanlık ailesine karşı sorumluluğunu yerine getirerek ortaya koyduğu terörle mücadeleyi destekliyoruz.

Toplumun teröre karşı dayanışmasını zedelemeye dönük, şiddeti öven, demokrasi kültürünü zedeleyen, ayrılıkçı ve ayrımcı eylem ve söylemleri teröre destek olarak niteliyor; ister akademisyen, isterse de yazar veya gazeteci olsun, çeşitli çıkar hesaplarıyla terör propagandası yapanları, özgürlük bahanesiyle terör ve şiddet söylemlerine alet olanları ve ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik hain saldırıları nefretle kınıyoruz. Terör olaylarında şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, güvenlik güçlerimize ve milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

                                                           Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Senatosu