Hür Yürekli Gençler

Kategori : Genel - Etiketler : - Tarih : 17 Mart 2016

Üniversitemiz İlmi Meseleler ve Sosyal Aktiviteler Kulübü (İMSAK) tarafından düzenlenen programda Eğitimci -Yazar Nurettin YILDIZ, “Hür Yürekli Gençler” konulu bir konferans verdi.

Kültür ve Kongre Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda Nurettin YILDIZ, konuşmasına,  gençlere asıl hürriyetin nasıl olması gerektiğini anlatarak başladı.

İnsanların birçok konuda hür olamadığını ifade eden YILDIZ, moda ve medyanın, toplumu özellikle gençleri gönüllü köle yaptığını kaydederek bu olumsuz tablodan kurtulmak gerektiğini söyledi. Medyanın ve sosyal ağların insanların duygularını nasıl ifade etmesi gerektiğini bile topluma empoze ettiğini ve bu tehlikenin önüne geçilmesinin büyük önem arz ettiğini belirtti. Konuşmanın devamında hür olabilmenin nasıl mümkün olacağına değinerek gençlere tavsiyelerde bulundu. Yüreklerdeki ve beyinlerdeki prangalardan kurtulup kendimiz olmamız gerektiğini ısrarla vurguladı.

Kıssalar anlatarak konferansa renk veren Eğitimci-Yazar YILDIZ’ın konuşmasının temasını ‘Gençler, yarının değil bugünün umududur.’ sözleri oluşturdu.

Konferans sonunda Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman KARAMUSTAFA, Nurettin YILDIZ’a sunumundan dolayı teşekkür ederek, günün anısına hediye takdim etti.