TBMM Başkanı İsmail Kahraman Üniversitemiz Kütüphanesinin Açılışını Gerçekleştirdi

Kategori : Genel - Etiketler : - Tarih : 23 Mart 2016

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı sayın İsmail KAHRAMAN, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ve beraberindekiler eşliğinde Üniversitemiz Zihni Derin Yerleşkesi içerisinde yeni yerine taşınan ve adı S. Kemal Sandıkçı Kütüphanesi olarak değiştirilen Üniversitemiz Kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışın ardından Kütüphaneyi gezerek incelemelerde bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı sayın İsmail KAHRAMAN’a Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN,  birimler ve binanın donanımı hakkında bilgiler verdi.

Mevcut görüntünün kendisini oldukça memnun ettiğini ifade eden TBMM Başkanı sayın İsmail KAHRAMAN, ilim yuvalarımızın modern bir yapıya kavuşturulması noktasında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ise, Kütüphanemizin nitelik ve nicelik açısından oldukça zengin bir yapıya sahip olduğunu söyledi.

Yaklaşık 3 bin metrekare alana sahip üç katlı Kütüphanemiz içerisinde; sosyal alan, okuma salonları, toplu çalışma salonları, bireysel çalışma alanları, elektronik kaynaklardan ve internetten yararlanılabilecek bilgisayarların bulunduğu multi-medya salonu, süreli yayın köşesi, ödünç verme ve iade birimleri yer alıyor. Farklı kategoride toplam 61.052 kitabın bulunduğu Kütüphanemizde, periyodik yayın sayısı 26, elektronik yayın sayısı 48, cd- dvd ve tez çalışmaları ise 504’tür. Ayrıca, söz konusu binada aynı anda 400 kişi çalışma kapasiteli salon da bulunuyor.