Üniversitemizde Stajını Tamamlayan Gürcü Öğrencilere Sertifika Töreni Yapıldı

Kategori : Etkinlikler, Genel, Kutlama - Etiketler : - Tarih : 25 Ağustos 2016

Gürcistan Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi’nden gelerek Üniversitemizde bir aylık staj gören Gürcü öğrenciler stajlarını tamamladı. Eğitimlerini tamamlayan öğrenciler için Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Prof. Dr. Ekrem ALGÜN, Başhekim Prof. Dr. Hasan TÜRÜT, Tiflis Tıp Üniversitesi Öğretim Elemanı Dr. Mzia TSİKLAURİ’nin katılımıyla Üniversitemiz Eğitim Araştırma Hastanesi Konferans Salonu’nda sertifika töreni düzenlendi.

Törende konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN: “ İki ülke arasında var olan bağı üniversite bazında da geliştirmek amacıyla birçok uygulama başlattık. Bunlardan bir tanesi de öğrenci kardeşlerimizin eğitim hayatlarına katkıda bulunmak amacıyla üniversitemizde staj görmeleridir. Yıllardır devam eden söz konusu uygulamadan öğrenciler de oldukça memnun.” dedi. Türkiye Cumhuriyeti olarak, Gürcistan ile ilişkilerimizin son derece önemli olduğunu belirten Rektörümüz, Gürcü öğrencilere “Sizler bizim Gürcistan’daki temsilcilerimiz olacaksınız.” ifadelerini kullandı. Staj süresince katkı sağlayanlara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Tiflis Tıp Üniversitesi Öğretim Elemanı Dr. Mzia TSİKLAURİ ise eğitim süresince öğrencilerin kendi alanlarında pratik yapma imkânı bulduğunu belirtti. Staj dönemi boyunca kendilerine gösterilen ilgi ve destek dolayısıyla başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN olmak üzere Prof. Dr. Ekrem ALGÜN’e, Başhekim Prof. Dr. Hasan TÜRÜT’e ve öğretim üyelerine teşekkür etti.

Törenin sonunda Gürcü öğrencilere Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ve Prof. Dr. Ekrem ALGÜN tarafından başarı belgeleri verildi. Tören, toplu fotoğraf çektirilmesiyle sona erdi.