Rektörümüz Akademik Kurul Toplantılarına Katıldı

Kategori : Toplantı - Etiketler : - Tarih : 23 Eylül 2016

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN başkanlığında gerçekleştirilen Akademik Kurul Toplantılarının ilki Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof Dr. Kerim SERBEST ve akademik personel katıldı.

Bir diğer Akademik Kurul Toplantısı ise Su Ürünleri Fakültemizde gerçekleşti. Toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Dekan Prof. Dr. Cemalettin ŞAHİN ve öğretim üyeleri katıldı.

Gerçekleştirilen Akademik Kurul Toplantılarında birer konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Üniversitemiz 2016-2017 Akademik Yılı’nın tüm akademik, idari personel ve öğrenciler için hayırlı geçmesi temennisinde bulundu.

15 Temmuz’da yaşadığımız hain darbe girişimi dolayısıyla 2016-2017 Akademik Yılı’nı geçmiş akademik yıllardan çok daha farklı duygularla açtığımızı belirten Rektörümüz, darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımıza rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diledi.

Ülke ve millet olarak bir daha böyle menfur bir olay yaşamamamız temennisinde bulunan Rektörümüz, darbe girişiminin devletimizin tüm kurumlarıyla birlikte özellikle üniversitelerin sorumluluğunu artırdığını söyleyerek, “Çünkü üniversiteler insan yetiştiren ve toplumdaki nitelikli insanları oluşturan kurumlardır. 2023 ve 2070 vizyonuna ulaşacaksak bu üniversiteler sayesinde olacaktır. Önce üniversiteler kalkınacak, nitelikli elemanlar yetiştirecek ki ülkemiz de kalkınsın. Hedefimiz ülkesiyle, geçmişiyle, medeniyetiyle, tarihiyle, kültürüyle barışık, yeniliğe açık, geleceği şekillendirmek isteyen, dünyaya açık hedefleri olan, değişime ayak uyduran gençler yetiştirmektir.” dedi.

Üniversitemizin akademik, idari personeli ve öğrencileri ile büyük bir aile olduğunu, zamanla hem fiziksel hem de nitelik olarak büyüdüğünü belirten Rektörümüz, 2016-2017 Akademik Yılı’nın hayırlı ve başarılarla dolu bir yıl olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı.