Cumhurbaşkanımız İlahiyat Fakültemizin Açılışını Gerçekleştirdi

Kategori : Akademik, Etkinlikler, Genel - Etiketler : - Tarih : 19 Ekim 2016

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendi ile TBMM Başkanı İsmail KAHRAMAN ve beraberindekiler Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi’nin yeni eğitim binasının açılışını gerçekleştirdi.

Açılış öncesi, İlahiyat Fakültemizin yeni eğitim binasının yapımını üstlenerek üniversitemize kazandıran Doğuş Grubu adına Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit ŞAHENK bir konuşma yaptı ve eserin üniversitemize hayırlı olmasını diledi.

İlahiyat Fakültesi’nin yeni hizmet binasının açılışında konuşan Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, İlahiyat Fakültesinin yeni eğitim-öğretim binasının Rize’ye, Türkiye’ye ve İslam âlemine hayırlı olmasını diledi ve yaklaşık 65 milyon liraya mal olan ve tamamıyla yerel mimariyle inşa edilen fakülte binasını yaptıran Doğuş Grubuna teşekkür etti. Eğitim binasının kendi içinde adeta küçük bir külliye olduğunu belirten Cumhurbaşkanımız, “Karadeniz Bölgesi’ne ait geleneksel mimari ile modern mimariyi başarıyla mezceden bu binanın tüm üniversitelerimiz için örnek olacağına inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanımız, Doğuş Grubu adına Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit ŞAHENK ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı adına İlahiyat Fakültemizin inşaatıyla başından sonuna kadar ilgilenen Üniversitemizin Geliştirme Vakfı Üyesi Hamdi SAFİ’ ye hediye verdi.

Törenin ardından Cumhurbaşkanımız hatıra olarak Fakülte bahçesine fidan dikti.

Cumhurbaşkanımız ve beraberindekiler daha sonra içinde dekanlık, 95 akademisyen odası, 44 derslik, 250 kişilik konferans salonu, 40 bin kitaplı kütüphane, 2 hafızlık odası, tezhip, ebru, hat atölyeleri ve kapalı otoparkı bulunan İlahiyat Fakültesi yeni eğitim binasını gezerek bilgi aldılar.