Üniversitemizde VI. Uluslararası Eğitimde Araştırmalar Kongresi Düzenlendi

Kategori : Genel, Kongre - Etiketler : - Tarih : 26 Ekim 2016

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin ev sahipliğinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Uluslararası Eğitim Araştırmacıları Derneği ile ortaklaşa düzenlenen “Eğitimde Kalite Güvencesi: Politikalar ve Yaklaşımlar” konulu 6. Uluslararası Eğitimde Araştırmalar Kongresi 13-15 Ekim 2016 tarihleri arasında Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Eğitimde Kalite Güvencesi: Politikalar ve Yaklaşımlar temasıyla düzenlenen kongrede Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Eğitim Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Mehmet KÜÇÜK, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı ve ULEAD Başkanı Prof. Dr. Dinçay KÖKSAL, Wayne State Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Jazlin Ebenezer, Rize Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, Çayeli Belediye Başkanı Dr. Atilla ESMEN açılış konuşmalarını gerçekleştirdi. Kongreye yurt içi ve yurt dışından birçok akademisyen katıldı.

Üniversitemizin ev sahipliğinde gerçekleştirilen kongreye katılımın yoğun olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, “Ortak bir ruhla gerçekleştireceğimiz 6. Uluslararası Eğitimde Araştırmalar Kongresi’nin ülkemizin eğitimde araştırma kültürüne katkılar sağlamasını diler, emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Eğitim Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Mehmet KÜÇÜK ise kongrenin Türkiye’nin eğitim sistemindeki çatlaklara merhem olacağını belirterek, Türk halkına daima hizmet etmeyi amaçlayan ve vatanı için bilim üretmeyi hedefleyen bireylerin yetiştirilmesinde yeni politikalar ve yaklaşımların tartışılmasının zorunlu olduğunu dile getirdi.

Eğitim Fakültemizde düzenlenen ve davetli konuşmacıların da yer aldığı kongrede İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selahattin DİLİDÜZGÜN, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemil ÖZTÜRK, Wayne State Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Jazlin Ebenezer, Avukat İbrahim GÜL tarafından eğitime ilişkin çeşitli konularda konferans ve paneller gerçekleştirildi. Sekiz ayrı salon ve üçer oturumda gerçekleştirilen üç günlük kongrede 238 bildiri sunuldu.

Konuşmaların ardından, kongreye destek verenlere plaket ve hediye takdim edildi.

Program, Rize’nin doğal ve kültürel güzelliklerine düzenlenen gezi ile sona erdi.