Öğretim Üyemiz ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Efe Son Yolculuğuna Uğurlandı

Kategori : Başsağlığı ve Vefat, Genel - Etiketler : - Tarih : 21 Aralık 2016

Yakalandığı hastalık nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü Ankara’da dün vefat eden Üniversitemiz Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan EFE ani ölümü ile Üniversitemizi yasa boğdu.

Öğretim Üyemiz için bugün ilk tören görev yaptığı Üniversitemiz Rektörlük Binası önünde gerçekleştirildi. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan EFE’nin ailesi, yakınları, Üniversitemiz akademik ve idari personelin katıldığı tören, ağabeyi Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin EFE’nin duygularını paylaşması ile başladı.

Duygu dolu anların yaşandığı törende Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Avni UYDU ve Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN herkes tarafından takdir edilen ve çok sevilen çalışma arkadaşlarını kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını söylediler. Hakk’a yürüyen Öğretim Üyemizin, yaptığı çalışmalar ve Üniversitemize kazandırdığı önemli değerlerin asla unutulmayacağının ifade edildiği konuşmalarda Prof. Dr. Hasan EFE’nin ailesinin artık Üniversitemize emanet olduğu vurgulandı. Tören, Öğretim Görevlisi İmran ÇELİK tarafından edilen dua ve helallik alınması ile sona erdi.

Rektörlük binası önündeki törenin ardından merhum Öğretim Üyemizin naaşı cenaze namazı için Rize Sahil Camii’ne götürüldü. Rize il protokolünün de yoğun katılımının olduğu cenaze töreninde cenaze namazını Rektörümüz kıldırdı.

Cenaze namazının ardından merhum Öğretim Üyemiz Rize’nin Pazar ilçesi Kesik Köprü köyü Cumhuriyet mahallesinde defnedildi.