Üniversitemizi Karadeniz ile Buluşturan Projede İmzalar Atıldı

Kategori : Genel, Rektörlük, Toplantı - Etiketler : - Tarih : 06 Ocak 2017

Üniversitemizin çehresini değiştirecek olan ve yerleşkemizin çağdaş bir eğitim ve öğretim sahası olması amacıyla Kalkınma Bakanlığı tarafından Üniversitemizin yatırım programına alınarak Maliye Bakanlığı’nca bütçesi Üniversitemize aktarılan Sahil Dolgu Alanı (Batı Park) projesi için Üniversitemiz ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımlar Genel Müdürlüğü arasında yapım protokolü imzalandı.

Yapım protokolünü Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Erol ÇITAK imzaladı.

Ankara’da gerçekleştirilen protokol imza töreninde bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, en kısa sürede başlatılacak olan bu dev yatırımın hem Rize’mizin hem de Üniversitemizin çehresini değiştireceğini, Üniversitemize ayrı bir güzellik katacağını belirtti ve Üniversitemiz ve Rize’ye hayırlı olmasını diledi. Rektörümüz, yeni yatırımlarla sürekli büyüyen Üniversitemizin, bu projenin tamamlanması ile birlikte çok önemli bir sosyal yaşam alanına, spor alanlarına, kafeteryalara ve rekreasyon alanlarına kavuşacağını, projenin Rize’nin sosyal yönden gelişimine de katkı sağlayacağını söyledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, gerek Üniversitemize gerekse söz konusu projenin hayata geçmesi noktasında desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’a, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme ile Maliye ve Kalkınma Bakanlarına, Rize Milletvekillerine, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Üyelerine, Rize Belediye Başkanı’na ve İlimizin önde gelenlerine yürekten teşekkür ettiğini belirtti.

Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü Üniversitemizin Sahil Dolgu Alanı projesinin gerçekleşebilmesi için Zihni Derin Kampüsümüz önünde yer alan denizden 172 dönüm kadar alanı Üniversitemize tahsis etti. Söz konusu alanın dolgu alanı ise 130.000 metrekareyi kapsayacaktır.

İçerisinde; 1 amfi tiyatro, denize nazır oturma ve dinlenme alanları, kafeteryalar, mescit, yürüyüş parkurları, bisiklet parkurları, kapalı ve açık oyun parkları, futbol sahası, spor salonu, 2 adet halı saha, 4 adet tenis kortu, 2 adet basketbol sahası, kaykay alanı (skateboarding),  kano ve yelken spor kulüpleri gibi birçok mekân yer alacak.