Üniversitemizde Kaçkar Kariyer ve Girişimcilik Zirvesi Gerçekleşti

Kategori : Etkinlikler - Etiketler : - Tarih : 16 Mart 2017

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile Kariyer ve Kişisel Gelişim Topluluğu tarafından düzenlenen “Kaçkar Kariyer ve Girişimcilik Zirvesi” 14-15 Mart 2017 tarihlerinde Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

İki gün süren zirveye Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İstiklal Yaşar VURAL ile Prof. Dr. Ali BİLGİN, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Rize Şube Başkanı Recep Taylan, firma temsilcileri, Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından başlayan programın açılışında ilk olarak Kariyer ve Kişisel Gelişim Topluluğu Başkanı Seyit KELLELİ konuştu. KELLELİ, takip edilmesi gereken birçok yenilik, okunması gereken birçok kitap ve araştırılması gereken birçok konu olduğunu belirterek, “Bugün burada birbirinden değerli konuklarımız tecrübelerini bizlerle paylaşacak ve asıl hedefimiz olan ufkumuzu açma noktasında bizi daha da ileriye götüreceklerdir.”  diye konuştu.

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN konuşmasına, böyle geniş katılımlı bir zirveye ev sahipliği yapmaktan ve birçok başarıya imza atmış firma temsilcilerini Üniversitemizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı.

İki gün sürecek olan zirveye farklı sektörlerde iş yapan ve başarılı olmuş firma temsilcilerinin katılmasının öğrencilerimiz için büyük bir öneme sahip olduğunu ifade eden Rektörümüz, “ Üniversite olarak biz, öğrencilerimize alanlarıyla ilgili teorik bilgiyi veriyoruz. Bu bilgilerin pratik ile buluşarak harmanlanması gerekmektedir. Bu nedenle sektörde iş yapan yöneticilerin tecrübeleri ve başarı hikâyeleri onlar için bulunmaz bir hazinedir.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Rektörümüzün konuşmasının ardından Şirket Ortağım Melek Yatırım Ağı Başkanı Mehmet BULDURGAN,” İnovasyon ve Girişimcilik” konusunda “Kişisel Gelişim ve Tecrübe Paylaşımı”, “Girişimcilik” ve “Melek Yatırımcılık” alt başlıkları ile bir sunum gerçekleştirdi. Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN sunumu sonrası Mehmet BULDURGAN’a şilt ve hediye takdim etti.

Kapanış programında bir konuşma gerçekleştiren Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, üniversite ve akademisyenlik tecrübelerini öğrencilerle paylaşarak,  “İletişimin ışık hızına geldiği bir dönemde ulaşamayacağınız bir bilgi yok. Hangi üniversite ya da hangi bölümde okuduğunuzun çok da önemi yok. Önemli olan sizin ne olduğunuz. Gereksiz zaman kayıplarını kontrol altına almalısınız. Hayata nereden başlayacağınızın kararını çok iyi vermek zorundasınız ki hayatınızın on yıl sonrası kazanç haline dönüşsün.”  dedi.

Soru cevap kısmı ile sona eren programda Prof. Dr. Reşat KASAP’a şilt takdim edildi.

İki gün süren zirvede panelistler; Bloomberg HT TV Çıkış Yolu Programı Yapımcısı ve Sunucusu Sami ALTINKAYA, sefamerve.com Kurucu/CEO Oya OKUR ERCİYEŞ, TOBB e-ticaret Meclisi Başkanı Merter ÖZDEMİR, Ticimax CEO Cenk ÇİĞDEMLİ, SIEMENS Satış Müdürü Murat DOĞRU, Vestel Ticaret A.Ş Beyaz Eşya Grup Müdürü Ömer SONGÜR, PayU Türkiye Kurucusu/CEO Yunus Emre GÜZER kişisel gelişim, girişimcilik, e-ticaret ve teknoloji konularında bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Zirve boyunca etkinliğe katılım gösteren öğrencilere ücretsiz sertifika verildi.