Üniversitemizde Nörovasküler Girişimsel Uygulamalar Konulu Sempozyum Gerçekleştirildi

Kategori : Sempozyum - Etiketler : - Tarih : 10 Nisan 2017

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Radyoloji Ana Bilim Dalı tarafından Nörovasküler Girişimsel Uygulamalar konulu sempozyum gerçekleştirildi.

8-9 Nisan 2017 tarihlerinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki yapılan programa Türkiye’nin dört bir yanından, alanında söz sahibi uzmanlar katıldı.

Sempozyum, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, Tıp Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Şaban ŞİMŞEK ve Tıp Fakültemiz Radyoloji ABD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Masum ŞİMŞEK’in açılış konuşmalarıyla ile başladı.

Tıp Fakültemiz öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Mehmet Fatih İNECİKLİ öncülüğünde 3 oturum halinde gerçekleştirilen Nörovasküler Girişimsel Uygulamalar konulu sempozumun birinci gününde söz konusu alanda yapılan bilimsel çalışmalar uzmanlar tarafından katılımcılara kapsamlı bir şekilde anlatıldı. “Karotis Stentleme, Akut İnme ve Beyin Anevrizmalarının Girişimsel Radyoloji’deki güncel endovasküler tedavileri ele alındı.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Ana Bilim Dalı’nın gerçekleştirdiği ilk sempozyum olma özelliğine sahip programın amacı ise Girişimsel Radyoloji’de yapılan işlemleri ön plana çıkarmak ve ileriye yönelik Girişimsel Radyolojik İşlem hedeflerini ortaya koymak. Bu arada, Rize ve çevre illere hizmet veren birim, Gürcistan ve diğer ülkelerden gelen hastalara da hizmet vererek, Uluslararası Sağlık Turizmine katkı sağlamakta.

Programın bilimsel ayağının ardından katılımcılar için gezi düzenlendi.