Üniversitemiz Basketbol Takımı Kupayla Döndü

Kategori : Genel, spor - Etiketler : - Tarih : 14 Nisan 2017

Kayseri’de düzenlenen Üniversitelerarası 1. Lig Basketbol müsabakalarında Üniversitemiz Basketbol Takımı 3. olarak şehre kupayla döndü.

Zorlu ve çekişmeli geçen müsabakalar sonucunda 3.lük başarısına imza atan “RTEÜ’nün Uzun Adamları” müzesine bir kupa daha ekledi.

Turnuvadaki başarıları hakkında konuşan koç Sabri TERZİ, genç ve gelecek vadeden bir takımla iyi bir turnuva geçirdiklerini ifade ederek, “Takım olarak kaybettiğimiz iki maçta bile çok şey kazandık. Gelecek yıllarda üniversitelerin çekindiği takımların başında geleceğiz. Bugüne kadar takımımızdan desteklerini esirgemeyen başta Rektörümüz olmak üzere Üniversitemiz yönetimine teşekkür ederim. Onların bu desteği olduğu sürece daha büyük başarılara imza atacağız.” dedi.

Takım kaptanı Bilal AKYILDIZ ise, “Çok iyi çalıştığımız sezonu kupayla kapatmak bizi son derece mutlu etti. Ama asla tatmin olmadık. Seneye daha iyisi için mücadele edecek ve daha iyisini başaracağız. Tüm takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Koçumuza ayrı bir parantez açmak isterim, büyük fedakârlıklar yaptı, çok emek verdi ve başarının mimarı oldu.”  şeklinde konuştu.